Spero SPC Core – Intel Core Ultra 7 265K, 32GB RAM, 1TB SSD, GeForce RTX 5060 Ti, Win 11
Specialbygget stationær PC til billedredigering
- AI-kompatibel GPU og CPU
- 2.5 GbE Ethernet & WiFi 6E
- Stilrent kabinet
Fordele
- GeForce RTX 5060 Ti grafik – nyeste generation af grafik!
- Intel Core Ultra 7 265K med understøttelse af AI-processer
- Moderkort med DDR5 och 2.5Gbit/s Ethernet
- Effektiv luftkøling for jævn ydeevne
- Udstyret med Thunderbolt 4 for hurtige overførsler
- Stilrent kabinet, der passer godt på skrivebordet.
- Windows 11 Home uden bloatware
Udtryk din kreativitet på den bedste måde
Spero SPC Core er designet specifikt til at gøre det nemt at vælge en computer for dem, der arbejder med krævende billed- og videoredigering. Med kraft fra Intel Core Ultra 7 og avanceret grafik fra GeForce RTX 5060 Ti med 8 GB VRAM åbner du op for mulighederne for at arbejde med større projekter inden for billede og video, men også digital illustration. SPC Core er også velegnet til dem, der også gerne vil kunne spille de nyeste spil eller streame.
Vælg komponenter omhyggeligt
Hver komponent er udvalgt med omhu og gennemtænkthed, uden kompromis, for at fungere optimalt sammen og gavne den software, som kreatør bruger og elsker. Den hurtige og store RAM giver gode muligheder for at arbejde med store projekter og bruge flere programmer samtidigt, uden at det føles langsomt. Få det fulde potentiale af hver overførsel med Thunderbolt 4 eller via 2.5 Gbit Ethernet.
Kølig og effektiv
For mange kreatører er det afgørende at kunne håndtere store projekter og tunge renderinger. Derfor har vi prioriteret effektiv og pålidelig køling. Takket være højtryksluftkøling og det store, lydisolerede chassis kan du arbejde uforstyrret uden at skulle bekymre dig om ujævn ydeevne på grund af potentiel overophedning.
Komple garanti
Alle vores Spero SPC-computere leveres med tre års fuld hardwaregaranti. Garantien forbliver gyldig, selvom du vælger at tilføje eller udskifte komponenter i din computer.*
*Gælder ikke, hvis komponenterne er beskadiget på grund af betjeningsfejl eller softwarefejl.
Specifikationer
- Motherboard: Asrock B860 PRO RS WiFi - ATX S1851
- CPU: Intel Core Ultra 7 265K
- RAM: 2 x Crucial DDR5 PC5600 16GB CL46
- Lagring: Kingston SSD NV3 1TB M.2 NVMe
- GPU: Inno3D GeForce RTX 5060 Ti TWIN X2 OC 8GB
- PSU: FSP VITA GM 750W PSU 80+ Gold ATX 3.0
- Køler: Arctic Liquid 36 Black CPU Cooler
- Kabinet: Fractal Design Define 7 Solid - Black
Levereras med
- Spero SPC Pro – SPC-C2V125
- Strømkabel
- 24 timers testrapport
- Medfølgende tilbehør, der ikke var nødvendigt under monteringen
Brug for en anden specifikation?
Er du eller din virksomhed interesseret i Spero SPC, men har brug for andre specifikationer? Kontakt venligst vores B2B-afdeling for personlig service, så hjælper vi dig med at finde den bedste løsning for dig og din virksomhed baseret på jeres behov. Ring +45 7872 6900 eller send en e-mail til business@scandinavianphoto.dk.